Powstała nowa mm-ka: MM Opole. Media Regionalne idą za ciosem

mmopoleMoje Miasto Opole to nowy portal społecznościowy dla mieszkańców stolicy regionu i powiatu opolskiego. Teraz każdy może zostać dziennikarzem obywatelskim. Wystarczy, że ma dostęp do internetu i chęć podzielenia się informacjami: co się dzieje na waszej ulicy, osiedlu czy w mieście.

Serwis MMOpole.pl będzie eksponował autorów tekstów.  – Każdy może na nim założyć swój profil ze zdjęciem – mówi Tomasz Krawczyk, szef projektu Moje Miasto. – Następnie pisać artykuły, dodawać galerie zdjęć, informować o ciekawych spotkaniach czy imprezach.

Nie ograniczamy tematyki: opisujcie i fotografujcie dziury w osiedlowej drodze, wypadki, działalność stowarzyszeń, a nawet samych siebie.

- Każdy ma szansę konkurować z zawodowymi dziennikarzami. Wasze artykuły i zdjęcia, jeśli będą aktualne i ciekawe, mogą trafić do portalu nto.pl i na łamy „Nowej Trybuny Opolskiej” – mówi Krzysztof Zyzik, redaktor naczelny nto i członek rady programu Gazeta 2.0 koncernu prasowego Media Regionalne.  W ramach programu jesienią ubiegłego roku powstał portal wiedzy o regionach Regiopedia.pl.

To już jedenasta „MM-ka” Mediów Regionalnych. Wg najnowszych danych oglądalność portali przekroczyła w styczniu 1 milion unikalnych użytkowników (Gemius Traffic).

Projekt rozwija się w ramach nowej strategii Mediów Regionalnych pod nazwą Gazeta 2.0. Jej filozofię oddaje hasło przewodnie: „Mała Ojczyzna – Duża Sprawa!”. Istotnym elementem strategii jest wykorzystanie elementów idei Web 2.0 w portalach regionalnych i w gazetach.

mmopolesite

3 Comments on “Powstała nowa mm-ka: MM Opole. Media Regionalne idą za ciosem

  1. Wdepnij – wiesz gdzie. Powstało – wiesz co. Ale jeszcze nie rozgłaszamy – wiesz czemu :)

    Pozdrawiam :)))
    OSSAD

  2. co do mm-ki – szmaci się, tj. już na trójmiejskiej fruwają te paskudne szmaty reklamowe, które trzeba gonić za x-em wszystko to jeden diabeł

  3. Jak moge nawiazac wspolprace w temacie fotoreportazy ? Zajmuje sie tym juz od wielu lat a teraz jestem w Opolu .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Preview: