Spadek Górnika i co z tego wynika?

Można powiedzieć, że Górnik spadł zasłużenie. Można. Można stwierdzić, że spadł za katastroficzną rundę jesienną – za porażki z Lechią, ŁKSem i Piastem. Ba! Nawet za utracone zwycięstwo w bardzo dobrym meczu z Lechem. Może za mało motywujący system kontraktowy? Albo za utopijne przeświadczenie, że z Allianzem spaść nie można. Spadają najbogatsze kluby takie jak np Newcastle czy Juventus. Górnik spadł. Trudno.

Jestem przekonany, że najbardziej utytułowany śląski klub nie zdziadzieje w niższej lidze. Że marka, którą zna cała piłkarska Europa obroni się sama. Czy to z budzetem 3 czy nawet 4 -krotnie niższym. Kibiców na pewno nie zabraknie, pewnie pojawi się nawet wyścig po karnety, bo przecież na jesieni rusza budowa nowego stadionu. A, ze da się pokazał to np jeden z ostatnich meczów Fortuny Dusseldorf, gdzie na III lidze pojawiło się prawie 50 tys. widzów. Że nei wspomnę o 35 tysiącach Leeds. Zagadałem po meczu Radka Majdana, który nie wyglądał na zadowolonego, że Górnik spada. Z resztą nikt powazny w polskim futbolu z tego faktu nie jest zadowolony. Powiedział, że są dwie szkoły: jedna, że KSG wejdzie spokojnie za rok do ekstraklasy, druga, że bedzie odbijał się w górnej części tabeli przez wiele lat jak jego imiennik z Łęcznej.

Teraz przerwa, uspokojenie, analizy. Mam mieszane uczucia, bo wiele decyzji trenera Kasperczaka uważałem za błędne i dziwne. Sprawa z Madejskim, słabe zmiany, defensywne ustawienie. Ale nie jestem trenerem, odcinam się od gdybania. Z drugiej strony na wiosnę Górnik był jedną z 5 najlepszych drużyn. I kto tu jest mądry?

Górnik spadł. Trudno. Większość kibiców na forum internetowym klubu stwierdza, że paradoksalnie trzeba być może takiego katharsis i oczyszczenia „odbicia się od dna, by móc za rok zaatakować górę”. Historia pokazuje, że da się. Może warto podążać drogą Lecha Poznań? Bo kto dziś pamięta w jakiej sytuacji był ten klub kilka lat temu?

>> Spadek Górnika dramatem Podolskiego

>> Chałbiński: Jest mi przykro, że Górnik spadł

>> Majdan: Górnikowi należy się mistrzowstwo. Czapki z głów!

>> Paweł Czado: Nie rozwalić nic pochopnie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Preview: