Radio Zet się trochę „społecznościowuje”

Przyszłość eteru podobno wygląda krucho. Jeśli radiowcy nie znajdą sobie miejsca w świecie wszechobecnej cyfryzacji i witrynowości – będą zapomniani. Widać to jak na dłoni w wynikach reklamowych. Branżą medialną, która najszybciej traci wpływy jest właśnie branża radiowa. Nic dziwnego, że stacje inwestują w interaktywność i internet. Z grubej rury uderzyło Radio Zet. Najpierw wystartowało z listą przebojów „Liga Hitów”, w której głosują internauci i której odpowiednik można oglądać w telewizji TVS. Teraz proponują bardzo fajny konkurs dla – bądź co bądź – zwierzaków internetowych.

Kocham to Miasto to konkurs na… film o swoim ulubionym zakątku. Marketingowcy radia czekają na filmy, kręcone komórkami, amatorskimi lub tymi bardziej profesjonalnymi kamerami. Warunek jest jeden – wideo musi traktować o konkretnym mieście. Ktoś by powiedział – po co youtubowców ściągać do radia. Otóż sprytne i mądre posunięcie, jednocześnie promujące witrynę radia z pewnością zrobi dla stacji dużo pożytku.

Hmm i kto by pomyślał, że czasy gdy radio internetowe traktowano jako „siarę” już dawno dawno minęły. Wciąż jeszcze ubolewam, że era podcastów w Polsce na razie tak na dobre się nie rozpoczęła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Preview: